godlo

 

Galerie 2015/2016
____________________________________________________________________________________________________

 

Zakończenie roku szkolnego


Wycieczka do muzeum klocków LEGO

Uczniowie klas młodszych pod opieką Pań: Beaty Ostrowskiej, Beaty Sondej i Bożeny Kocur podziwiali piękne figury i budowle skonstruowane z klocków LEGO. Następnie sami mogli wykonywać różne przedmioty.


Wycieczka szkolna klas IV-VI do Zakopanego

W dniach 6-8 czerwca 2016r. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Zakopanego. Jej program był bardzo bogaty we wspaniałe przeżycia i nowe dla uczniów doświadczenia, takie jak piesze wyjście na Kasprowy Wierch-centralny punkt naszej wycieczki. Wyjście okazało się nie lada małym wyzwaniem, ale wszyscy uczestnicy spisali się na medal i szczęśliwi stanęli na tym znanym, tatrzańskim szczycie, podziwiając przepiękne widoki i majestat gór rozciągający się dookoła. W programie wycieczki dzieci miały też między innymi park linowy w Krościenku i Aqua Park w Zakopanem – relaks dwugodzinny pełen wodnych atrakcji. Opiekę w czasie wycieczki sprawowali: Ks. Ryszard Tokarz, dyr. Janusz Ostrowski, Magdalena Bereziewicz, Czesława Zarych i Beata Ostrowska.


Piknik Rodzinny - Dzień Mamy i Taty

6 czerwca  Szkoła oraz Rada Rodziców zorganizowała Piknik Rodzinny. Naszą tradycją jest, że z okazji Dnia Mamy i Taty organizujemy zabawy na placu przy kościele.
Uczniowie klas młodszych oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych prezentowali się na scenie. W tym czasie rodzice, pracownicy obsługi oraz uczniowie klas starszych  zajmowali się stroną kulinarną i gospodarczą. W czasie imprezy rozprowadzane były cegiełki na fundusz pomocy Radzie Rodziców. Nagrodą główną za zakupione cegiełki był rower ufundowany przez Pana Wójta Gminy Świlcza Adama Dziedzica.
Imprezę uatrakcyjniły nam: Ochotnicze Straże Pożarne z Mrowli, Świlczy i Bratkowic; radiowóz z posterunku z Głogowa Małopolskiego oraz karetka pogotowia z Państwowej Stacji Pogotowia Ratunkowego z Rzeszowa.
W przerwie odbyły się zabawy ruchowe, które poprowadzili: Pani Beata Sondej i dyr. Janusz Ostrowski.
Na koniec wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Pułanie. Całość prowadził Dyrektor GCKSiR Pan Adam Majka.


Dzień Dziecka w Rzeszowie

Pierwszego czerwca uczniowie klas 1-3 swoje święto spędzili w Rzeszowie. Dyrektor szkoły wspólnie z Dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Panem Andrzejem Kwiatkowskim zorganizowali atrakcyjne zabawy dla naszych dzieci z klas młodszych. Panie Beata Ostrowska, Beata Sondej i Bożena Kocur zabrały dzieci do fontanny multimedialnej, następnie wszyscy przeszli na ulicę Poniatowskiego, gdzie czekały na nich zabawy i inne atrakcje. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z tak zorganizowanego dnia.


Dzień Dziecka na polu golfowym w Trzcianie


Nasi uczniowie dbają o grób Hrabiów Dolińskich


Konkurs Maryjny

29 maja w Mrowli odbył się Ponadregionalny Konkurs Pieśni Maryjnej. Uczennice naszej szkoły wiodły prym w ilości wystawionych grup konkursowych oraz solistek. Po zakończeniu dziewczęta cieszyły się z nagród jakie zdobyły. Uczennice nasze przygotowywały: siostra Majola i Pani Ewa Srokowska.
Gratulujemy!


Święto Szkoły

12 maja, w naszej szkole obchodzony był dzień poświęcony patronce - Marii Konopnickiej. Minęło już 25 lat jak szkoła otrzymała sztandar. Został on ufundowany przez Komitet Rodzicielski. Co roku, na rocznicę nadania tego sztandaru, szkoła obchodzi swoje święto.
Uroczystość przebiegała następująco:
O godzinie 9.00 w kościele parafialnym, została odprawiona Msza święta.
Po powrocie do szkoły głos zabrał dyrektor Janusz Ostrowski, który przedstawił najważniejsze wydarzenia z historii placówki. Następnie, klasa czwarta zaprezentowała montaż słowno muzyczny, poświęcony życiu i twórczości Marii Konopnickiej. W dalszej części programu, odbył się konkurs recytatorski  „Wiersze naszej patronki”. Na zakończenie aktorzy z koła teatralnego, przedstawili kabaretową sztukę pt. „Czarownica Higienica”, która w wesoły sposób, poruszała problematykę czystości osobistej i zdrowego stylu życia.
Z okazji tego święta Rada Rodziców ufundowała dzieciom słodki poczęstunek.
To święto przyniosło wszystkim wiele radości!!!


Konkurs fotograficzny - "Wiosna w obiektywie"

9 maja w naszej szkole rozstrzygnięty został Szkolny konkurs fotograficzny pt. „Wiosna w obiektywie”, który zaplanowała i przeprowadziła pani Magdalena Bereziewicz. Jury miało niełatwe zadanie z wyborem trzech najlepszych fotografii, gdyż większość zdjęć ujmowała za serce. Ostatecznie komisja przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:
   I miejsce – Wiktoria Błońska, klasa II
   II miejsce – Zuzanna Kwaśny, klasa VI
   III miejsce – Irmina Wróbel, klasa I
   Wyróżnienia: Karolina Sondej, klasa II, Bartosz Frączek, klasa V.
Gratulujemy tym uczniom. Życzymy kolejnych sukcesów w tej dziedzinie i rozwijania pasji związanych z fotografowaniem.

Magdalena Bereziewicz


Dni Europejskie

W dniach 5 i 6 maja w naszej szkole zostały zorganizowane Dni Europejskie. Oddziały przedszkolne jak i klasy od I do VI wylosowały osiem krajów Unii Europejskiej. Zadaniem każdej grupy było  przygotować ciekawą prezentację o jednym z tych państw. Wszyscy podeszli do tematu z wielkim zaangażowaniem. Efektem tej pracy były występy poszczególnych klas na szkolnej scenie. Uczniowie prezentowali kulturę, gospodarkę, symbole, tradycje oraz zwyczaje i tańce danego kraju. Wszyscy uczniowie jak i nauczyciele byli ubrani w stroje, które przypominały kraj o jakim była prezentacja. W czasie tej imprezy nasi wychowankowie zdobyli dużo interesujących wiadomości o państwach Unii Europejskiej. W przerwach między prezentacjami, uczniowie śpiewali piosenki w ramach przeglądu piosenki obcojęzycznej.


Akademia z okazji  Konstytucji Trzeciego Maja


Kolejna lekcja muzyczna Szkoły YAMAHA - 18.04.2016 r.


Akademia z okazji Rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej - 13. 04.2016 r.


Gminny Przegląd Poezji Dziecięcej - Przedszkole Świlcza - 08.04.2016 r.


Sprawdzian na zakończenie klasy szóstej - 05.04.2016 r.


Pierwszy Dzień Wiosny


I GMINNY HALOWY KONKURS SKOKU WZWYŻ pod patronatem Wójta Gminy Świlcza

19 marca 2016 roku w nasza szkoła była gospodarzem I GMINNEGO HALOWEGO KONKURS SKOKU WZWYŻ dla dzieci i rodziców. Patronat nad tą imprezą sprawował Wójta Gminy Świlcza pan Adam Dziedzic. Pomysłodawcami przeprowadzenia zawodów po raz pierwszy w naszej Gminie byli: Akademia Bratek sekcja lekkoatletyczna –Bogumił Fura i Gminny Koordynator Sportu Szkolnego – Alina Kulczycka. Szczegóły i klasyfikacje... pobierz...

Gratulujemy!


Konkurs na ozdoby wielkanocne


Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkarskich czwórkach

W dniu 17 marca 2016 roku, odbyły się w Lubeni Półfinałowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkarskich czwórkach. Uczniowie naszej szkoły w składzie Bartosz Frączek, Błażej Batóg Szymon Bodzoń, Sylwester Feret, Bartosz Gargała, Dawid Janowski, Klaudiusz Karnas, Hubert Nowak, Hubert Pokrywa i Kacper Sawka zajęli w tych zawodach miejsce drugie.
Gratulujemy!


8 marca - Dzień Kobiet


Opłatek w Domu św. Maksymiliana w Mrowli


Klasa pierwsza w Bibliotece

11 lutego 2016 roku klasa pierwsza pod opieką Pani Beaty Ostrowskiej, odwiedziła Publiczną Bibliotekę w Mrowli. Dzieci zapoznane zostały z funkcjonowaniem wypożyczalni oraz czytelni. Następnie  brały udział w zajęciach plastycznych. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wizyty w placówce.


Zabawa karnawałowa 2016!

Tegoroczna ZABAWA KARNAWAŁOWA w naszej szkole odbyła się 9 lutego. Można by stwierdzić, iż był to prawdziwy bal, ponieważ uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich klas i grup przedszkolnych.  Dzieci przebrały się w barwne stroje, wcieliły w bohaterów lektur oraz inne wymarzone i ulubione postacie. Tym razem całą oprawą muzyczną i przeprowadzeniem  arcyśmiesznych zabaw i konkursów, dla dzieci młodszych, zajął się DJ Mariusz ze Szkoły Muzycznej Yamaha. Muzyka i utwory wykonywane na żywo przez wodzireja  inspirowały do wspaniałej zabawy.
Natomiast uczniowie z klas starszych bawili się przy świetnej muzyce przygotowanej przez DJ Darka. Były śmieszne przebrania i ciekawe makijaże, dużo dobrej zabawy, a dedykacjom  nie było końca...
W czasie przerwy uczniowie mieli czas na smaczny poczęstunek,  przygotowany przez rodziców, za co bardzo dziękujemy   Była to również okazja, by zrobić wspólne, pamiątkowe zdjęcia w karnawałowych przebraniach.  Niestety radosna zabawa musiała się skończyć. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa się udała SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Szczególne podziękowania kierujemy również do pani Magdaleny Bereziewicz i pani Małgorzaty Trawki, które wraz z Samorządem Uczniowskim zajęły się dekorowaniem korytarza i gazetki karnawałowej    Szkoda, że następny bal dopiero za rok!

Przygotowała: Alina Kulczycka


Wizyta Podróżnika z Grupy TRZASK

W czasie odwiedzin Podróżnika i jego opowiadania, dowidzieliśmy się wielu ciekawych informacji o Brazylii.


Dzień Babci i Dziadzia w oddziałach przedszkolnych i klasach 1-3

21 i 22 stycznia 2016 roku, w naszej szkole oddziały przedszkolne oraz klasy 1-3, pod opieką Pań Agnieszki Wiech, Jolanty Łukasiewicz, Beaty Ostrowskiej, Beaty Sondej, Bożeny Kocur i Ewy Srokowskiej przygotowały uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadzia.


Powiatowe Igrzyska Szkół - Tenis Stołowy

Drużyna chłopców z naszej szkoły w składzie: Bartosz Frączek i Dawid Janowski, uczestniczyła 9 lutego 2016 roku w Błażowej, w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej - Tenis Stołowy Drużynowy (Szkoły Podstawowe). Po zaciętych i stojących na wysokim poziomie meczach, nasza drużyna zajęła drugie miejsce w powiecie rzeszowskim. Tym samym, chłopcy zakwalifikowali się do zawodów rejonowych.

Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii zdjęć ...


Misyjne kolędowanie dla dzieci z Madagaskaru

W święto Trzech Króli, dzieci z klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mrowli, ustrojone w różnobarwne kostiumy, spotkały się na wspólnej Eucharystii i z uroczystym błogosławieństwem zostały rozesłane na kolędowanie.
W każdej rodzinie głosili radosną nowinę o narodzeniu Zbawiciela, wspominając jednocześnie o potrzebach milionów dzieci na świecie, które nie znają prawdy o Jezusie Chrystusie, cierpią biedę duchową i materialną.
Domownikom zostawiali na pamiątkę misyjną szopkę, która jest formą życzeń i podziękowań składanych w imieniu tych, dla których przeznaczone są ofiary. W tym roku szczególnie wspieraliśmy naszych rówieśników na Madagaskarze.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas z otwartym sercem i wsparli ofiarą, a także za doznane dobro, poczęstunki, słodycze. Dzięki temu radośnie było nam wędrować, znosić trud i składać ofiarę z własnego czasu.

Opiekunka grup kolędniczych: mgr Czesława Zarych


Wigilia szkolna

We wtorek 22 grudnia 2015 roku obchodziliśmy szkolną wigilię, wspólnie z uczniami, nauczycielami oraz pracownikami szkoły. Przybyli zaproszeni goście: W-ce Wójt Gminy Świlcza, ksiądz proboszcz, siostry zakonne, Sołtys Wsi Mrowla, Dyrektor i W-ce Dyrektor SOSW w Mrowli, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich, Przewodnicząca Rady Rodziców. Przybyli również emerytowani nauczyciele naszej szkoły. Główną częścią uroczystości były „Jasełka” przygotowane przez dzieci z młodszej i starszej grupy przedszkolnej pod opieką pani Jolanty Łukasiewicz, Agnieszki Wiech i Kingi Lis. Po występie nastąpiło wspólne łamanie się opłatkiem oraz składanie sobie życzeń. Nie zabrakło również tradycyjnych potraw wigilijnych i wspólnego kolędowania.


Spotkanie z Mikołajem

Idzie Mikołaj
Idzie, idzie święty z długą siwą brodą,
a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą.
Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
idą i szukają samych grzecznych dzieci.

Wizyta Świętego Mikołaja w szkole, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 4 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj wraz z Aniołkami. Chociaż za oknami brak śniegu, to i tak panował świąteczny nastrój.
Uczniowie klasy III pod opieką wychowawczyni Pani Bożeny Kocur przygotowali krótkie przedstawienie pt. „List do Świętego Mikołaja” oraz kilka wesołych piosenek.
Po spotkaniu ze wszystkimi dziećmi Święty Mikołaj wędrował od klasy do klasy i wręczał każdemu dziecku indywidualny prezent.
Spotkanie z Mikołajem przebiegło w bardzo miłej, wesołej i świątecznej atmosferze, na twarzach dzieci jeszcze długo gościł uśmiech i szczęście.
Szkoda, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku.


Akademia z okazji 11 listopada

"Jedenastego listopada 1918 r.
Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka,
By przez szacunek dla przyszłości,
Ten dzień na zawsze dla Polaka,
Pozostał DNIEM NIEPODLEGŁOŚCI"

12 listopada o godzinie 1000 odbyła się w naszej szkole patriotyczna akademia pt. "Droga do wolności". Celem uroczystości było krzewienie wśród młodego pokolenia miłości do Ojczyzny oraz poczucia dumy i jedności narodowej. Program słowno - muzyczny został przygotowany przez panie: Czesławę Zarych i Ewę Srokowską. W programie wzięli udział wybrani uczniowie z klasy IV, V i VI.
"Aby człowiek wiedział, dokąd zmierza, musi wiedzieć skąd pochodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci".


Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

22 października 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej.
Pierwszoklasiści dołożyli wszelkich starań, aby zasłużyć na miano „ucznia klasy I”. Pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Z ich ust padły obietnice dotyczące obowiązkowości, punktualności, poszanowania przyborów szkolnych i własnych oraz zasad zgodnego współżycia w zespole. Dzieci zaprezentowały też wiedzę na temat swojej szkoły i ojczyzny. Egzamin na ucznia zdały w stu procentach.
Podczas oficjalnej części uroczystości, uczniowie wypowiadali słowa ślubowania przed szkolnym sztandarem. Dyrektor Szkoły Pan Janusz Ostrowski dokonał uroczystego pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Mrowli. Potem nastąpił wpis do pamiątkowej księgi ucznia.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie pozostałych klas wraz z wychowawczyniami.
Dzieci usłyszały słowa pochwały od dyrektora szkoły, rady na szkolną przyszłość od reprezentantów klas I-III oraz otrzymały wspaniałe upominki od rodziców. Na zakończenie odbyły się pamiątkowe zdjęcia i poczęstunek.


Wycieczka dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas 1-3 na lotnisko do Jasionki

16 października uczniowie klas 0-III wyjechali na wycieczkę do Portu Lotniczego w Jasionce. Po przybyciu na miejsce dzieci zostały oprowadzone po terminalu przez sympatyczną panią przewodnik. Miały okazję, krok po kroku, poznać drogę, którą musi przejść podróżny, aby odbyć lot samolotem. Najwięcej emocji wzbudził obserwowany z tarasu widokowego start samolotu oraz odprawa celna, przez którą musiał przejść każdy uczestnik wycieczki. Uczniowie zapoznali się również z obowiązkami i pracą Lotniskowej Służby Pożarniczej. Na zakończenie wycieczki, każde dziecko otrzymało upominek w postaci opaski odblaskowej.


Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

„.. od oświaty zależy w znacznej mierze
przyszłość całych społeczeństw...”
Jan Paweł II

14 października 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Mrowli odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej popularnie zwanego Dniem Nauczyciela. Uroczystość rozpoczął pan Dyrektor Janusz Ostrowski, który przybliżył historię powstania tego święta, a następnie wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły złożył serdeczne życzenia i podziękowania. Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, p. Matylda Wróbel, która w imieniu rodziców życzyła nauczycielom wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy II, V i VI przygotowana pod opieką p. Celiny Pięty. Były przemówienia, wiersze, piosenki i humorystyczne scenki traktujące o szkole, w której uczniowie zaprezentowali swoje zdolności aktorskie.
Po występach artystycznych Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności uczniowskiej rozdał wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły pamiątkowe upominki.
Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.


Wycieczka szkolna do Sandomierza

W dniach 29 i 30 września 2015r. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Sandomierza. W tym czasie uczniowie zwiedzili dużo ciekawych zabytków Sandomierza, takich jak: Bramę Opatowską, Zamek, Kościół Św. Jakuba, Katedrę, Collegium Gostomianum, Dom Długosza, Furtę "Dominikańską" - potocznie ze względu na kształt zwana "Uchem Igielnym", Kamienice Mieszczańskie, Ratusz, Kościół Dominikanów, Wąwóz Św. Jadwigi, Wąwóz Piszczele, Rynek, Podziemną Trasę Turystyczną.
Dzieci podziwiały piękne zabytki, spacerując uliczkami Sandomierza i napawały się urokiem tego pięknego, zabytkowego miasta. W programie wycieczki był też rejs statkiem po Wiśle, który dostarczył wszystkim wspaniałych i niezapomnianych wrażeń. Oprócz Sandomierza uczniowie zwiedzili też Muzeum im. Kardynała Kozłowieckiego poświęcone jego pamięci w Hucie Komorowskiej oraz Zespół Zamkowo-Parkowy w Baranowie Sandomierskim.


Sprzątanie świata

W dniu 16.09.2015 uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej „Akcji Sprzątania Świata”. Była to już 22 edycja, zorganizowana pod hasłem: ”Wyprawa-Poprawa”. Głównym celem akcji, jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne.
Uczniowie w środę, zebrali się wraz z nauczycielami przed szkołą. Podczs krótkiego apelu Pan dyrektor przypomniał uczniom, aby przestrzegali zasad bezpieczeństwa podczas zbiórki śmieci.
Następnie uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawiczki, wyruszyli wraz z opiekunami we wcześniej wyznaczone miejsca. Akcja przebiegła sprawnie. Wszyscy chętnie uczestniczyli w sprzątaniu.
Najbardziej pracowici otrzymali pochwały.


Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

Pierwszego września 2015r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Najpierw uczniowie, nauczyciele oraz rodzice uczestniczyli we Mszy świętej, której przewodniczył ksiądz proboszcz Ryszard Tokarz. Uroczyste rozpoczęcie nastąpiło na sali gimastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru, przemawiał dyrektor szkoły Pan mgr Janusz Ostrowski. Życzył on wszystkim udanego startu i powodzenia w realizacji zadań. Część artystyczną przygotowała klasa 4 z Panią Beatą Ostrowską.