godlo

 

2019.01.30: W Szkole Podstawowej Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bratkowicach działa nowy gabinet stomatologiczny

 

W Szkole Podstawowej Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bratkowicach działa nowy gabinet stomatologiczny

30 stycznia br. pierwsi mali pacjenci skorzystali z gabinetu stomatologicznego.

Na zakup sprzętu z przeznaczeniem na gabinet stomatologiczny została przyznana dotacja w wysokości 101.100,00 zł. z Ministrowa Zdrowia w ramach Programu Polityki Zdrowotnej „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r.” Szkolny gabinet stomatologiczny został wyposażony w specjalistyczny sprzęt stomatologiczny tj. unit dentystyczny firmy KAVO wraz z wyposażeniem, fotel lekarski, stolik narzędziowy (asystor), pompa ssąca, kompresor, separator do amalgamatu, piaskarka, autoklaw, wstrząsarka do amalgamatu, lodówka do przechowywania leków i materiałów stomatologicznych oraz meble. Dodatkowo gmina sfinansowała prace adaptacyjne pomieszczenia, przystosowując tym samym je na gabinet dentystyczny. Kwota wykonanych prac wyniosła prawie 32 tys. zł. Na ścianach pojawiły się tapety z ulubionymi postaciami z bajek. Gabinet jest nowoczesny i przyjazny dziecku, aby każde dziecko chciało do niego wracać.

Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy oraz młodzież do 18 roku życia będą pod kompleksową opieką stomatologiczną. Mogą korzystać z profilaktyki oraz leczenia w ramach NFZ m.in. regularne przeglądy, lakowanie tzw „6” do 8 roku życia, lakowanie „7” do 13 roku życia, lakierowanie, lapisowanie zębów mlecznych, leczenie zębów mlecznych i stałych, leczenie kanałowe zębów mlecznych i stałych, ekstrakcje zębów mlecznych i stałych, znieczulenia, scaling-usuwanie kamienia nazębnego oraz wizyty adaptacyjne. Badania radiologiczne w postaci zdjęć punktowych oraz panoramicznych będą wykonywane w drugiej jednostce podmiotu tj. w Sędziszowie Młp, również w ramach NFZ. Podmiot stomatologiczny zapewnia, że w ramach leczenia NFZ nie będzie używał amalgamatu tzw. ”czarnych plomb”. Pacjenci będą pod opieką profesjonalnego personelu.

Kompleksowa opieka stomatologiczna połączona z edukacją prozdrowotną jamy ustnej dają gwarancję w przeciwdziałaniu choroby próchnicowej oraz zwiększają komfort życia małoletnich pacjentów.

ministerstwo zdrowia_gmina_2Zapraszamy do rejestracji: 

- telefonicznej pod numerem telefonu:

• 791-777-788
     poniedziałek - 12:00-18:00
     wtorek - 8:00-14:30
     środa - 12:00 - 18:00
     czwartek - 8:00-14:30
     piątek - 8:00-14:30

• 503-114-503
     poniedziałek - piątek - 8:00-20:00
     sobota - 8:00-16:00

- osobiście w gabinecie stomatologicznym znajdującym się w Szkole Podstawowej Nr 1 im w Bratkowicach 
  (w pobliżu Kościoła).

ZAPRASZAMY !

____________________________________________________________________________________________________

Zapraszamy do galerii...