godlo

 

bezpieczna szkola

Ewaluacja zewnętrzna

Fundacje-Stowarzyszenia


Fundacja Rozwoju Wolontariatu
____________________________
 

Osiągnięcia 2015/2016


 

Szkolny konkurs „Mistrz matematyki”

25 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się II szkolny konkurs dla uczniów klas IV - VI „Mistrz matematyki”. Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas IV-VI: czworo z klasy IV, siedmioro z klasy V i pięcioro z klasy VI. Uczniowie zmagali się z zadaniami wymagającymi logicznego myślenia, czytania ze zrozumieniem i sprawności rachunkowej.
Zwycięzcą został Mikołaj Kluz z klasy IV, uzyskując tym samym tytuł „Mistrza matematyki 2015/2016”. II miejsce zajął Filip Krasoń z klasy VI, a III miejsce ex aequo zajęli Patrycja Styka i Bartosz Frączek z klasy V.
Gratulujemy!!!
Nagrody i dyplomy za konkurs tym uczniom wręczono na forum szkoły w ostatnim tygodniu nauki.

Magdalena Bereziewicz


XV Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Magdaleny Bereziewicz:
   1. Weronika Ogłodek
   2. Patrycja Styka
   3. Bartosz Frączek
   4. Stanisław Uliasz
W gminnym konkursie wiedzy o BRD w Dąbrowie zajęli pierwsze miejsce. Tym samym zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który będzie organizowany w nowym roku szkolnym.

  

Zapraszamy do galerii zdjęć ...

Gratulujemy sukcesu!


Certyfikat: "SZKOŁY PRZYJAZNEJ UTALENTOWANYM UCZNIOM"

Uczeń Filip Krasoń został laureatem Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego. Dzięki temu szkoła uzyskała certyfikat: "SZKOŁY PRZYJAZNEJ UTALENTOWANYM UCZNIOM".

  

Gratulujemy sukcesu!


Gminny Konkurs Ortograficzny „O pióro Wójta Gminy Świlcza”

13 maja 2016 roku, Aleksandra Przybyło zdobyła tytuł laureata konkursu ortograficznego „O pióro Wójta Gminy Świlcza” zorganizowanego przez Zespół Szkól w Świlczy. Ola, która jest uczennicą klasy IV, pokonała w tej kategorii uczniów z klas czwartych piątych i szóstych z terenu gminy.

   20160602 113856[1]

Gratulujemy sukcesu!


Gminne Zawody w Piłce Nożnej w Rudnej Wielkiej

18 maja 2016 roku, drużyna dziewicząt w składzie: Gabriela Fura, Zuzanna Kwaśny, Martyna Ostrowska, Gabriela Czech, Wiktoria Styka, Weronika Ogłodek i Anna Pokrywa  w Gminnych Zawodach w Piłce Nożnej w Rudnej Wielkiej zdobyły drugie miejsce.
Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii zdjęć ...


I GMINNY HALOWY KONKURS SKOKU WZWYŻ pod patronatem Wójta Gminy Świlcza

19 marca 2016 roku w nasza szkoła była gospodarzem I GMINNEGO HALOWEGO KONKURS SKOKU WZWYŻ dla dzieci i rodziców. Patronat nad tą imprezą sprawował Wójta Gminy Świlcza pan Adam Dziedzic. Pomysłodawcami przeprowadzenia zawodów po raz pierwszy w naszej Gminie byli: Akademia Bratek sekcja lekkoatletyczna –Bogumił Fura i Gminny Koordynator Sportu Szkolnego – Alina Kulczycka. Szczegóły i klasyfikacje... pobierz...

Alina Kulczycka

Gratulujemy!Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkarskich czwórkach

W dniu 17 marca 2016 roku, odbyły się w Lubeni Półfinałowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkarskich czwórkach. Uczniowie naszej szkoły w składzie Bartosz Frączek, Błażej Batóg Szymon Bodzoń, Sylwester Feret, Bartosz Gargała, Dawid Janowski, Klaudiusz Karnas, Hubert Nowak, Hubert Pokrywa i Kacper Sawka zajęli w tych zawodach miejsce drugie.
Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii zdjęć ...


Powiatowe Igrzyska Szkół - Tenis Stołowy

Drużyna chłopców z naszej szkoły w składzie: Bartosz Frączek i Dawid Janowski, uczestniczyła 9 lutego 2016 roku w Błażowej, w Powiatowych Igrzyskach Szkół Podstawowych - Tenis Stołowy Drużynowy. Po zaciętych i stojących na wysokim poziomie meczach, nasza drużyna zajęła drugie miejsce w powiecie rzeszowskim. Tym samym, chłopcy zakwalifikowali się do zawodów rejonowych.

Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii zdjęć ...


Mistrzostwa Gminy Świlcza w Piłce Siatkowej

27 i 28 stycznia 2016 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy Świlcza w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Dziewczęta w tej rywalizacji uzyskały piąte miejsce. Dzień później chłopcy wywalczyli miejsce pierwsze.

  
        

GRATULUJEMY SUKCESU !!!


 

     


DOPOSAŻENIE SZKOŁY

Dzięki oszczędnościom oraz wygospodarowanym funduszom z wynajmu sali gimnastycznej i przychylności Pana Wójta Adama Dziedzica, szkoła nasza została wyposażona w dwa zestawy multimedialne do klasy drugiej i trzeciej. W skład tych zestawów wchodzi: laptop, projektor multimedialny, ekran oraz głośniki. Dzieki temu lekcje w tych klasach odbywają się efektywniej.


Kuratoryjne Konkursy Przedmiotowe

Uczniowie Filip Krasoń, Błażej Batóg i Bartosz Frączek zkwalifikowali się do II etapu konkursu przedmiotowego z języka angielskiego.
Do etapu trzeciego zakwalifkował się Filip Krasoń.
Uczennica Martyna Ostrowska zakwalifikowała się do II etapu konkursu z języka polskiego.

GRATULUJEMY!


X Edycja Gminnego Konkursu Papieskiego w Szkole Podstawowej nr 2 w Bratkowicach
„Z WADOWIC DO ŚWIĘTOŚCI”: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”

16 października 2015 r. nasi uczniowie wzięli udział w X edycji konkursu papieskiego, który odbył się w SP nr 2 w Bratkowicach. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach:
- konkurs plastyczny dla klas 0-III
  Temat: „Jan Paweł II w kręgu mojej rodziny”
  Przedstaw swoją rodzinę na tle tego, co twoim zdaniem pozostawił Jan Paweł II

- konkurs wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II dla klas IV-VI
  Temat: Światowe Dni Młodzieży – największą rodziną młodych na świecie.

W kategorii plastycznej II miejsce uzyskała: Wiktoria Fłys

W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała: Nicola Bieniek.
W kategorii wiedzy: II m-ce zajęła drużyna chłopców w składzie: Blażej Batóg i Bartosz Frączek. VI m-ce zajęła drużyna: Nikola Lib i Patrycja Styka.
W czasie trwania konkursu zaproszeni goście i opiekunowie mogli ogladnąć ciekawą i wzruszającą akademię o Św. Janie Pawle II.
 
Po wręczeniu nagród wszyscy udali się na słodki poczęstunek.


II Gminny Miting Lekkoatletyczny 2015 na stadionie w Bratkowicach

10 października 2015 r. odbyły się na stadionie w Bratkowicach II Gminne Indywidualne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce pod patronatem Wójta Gminy Świlcza pana mgr inż. Adama Dziedzica, przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzcianie, Akademią Bratek oraz nauczycielami wychowania fizycznego z Gminy Świlcza.

Po oficjalnym powitaniu przez dyrektora Gminnego Centrum pana Adama Majkę głos zabrali: pani Alina Kulczycka- gminny koordynator sportu szkolnego oraz wójt pan Adam Dziedzic. Duże poruszenie wśród uczestników wywołał fakt, iż pan wójt i pan Jacek Lis na stadion dotarli na motorach. Uroczystość uświetnili również swoją obecnością: zastępca wójta pan Sławomir Styka, pani radna Natalia Skuba-Więcław, dyrektor SP1 w Mrowli pan Janusz Ostrowski i zastępca dyrektora ZS w Świlczy pan Grzegorz Patruś oraz nasi najlepsi sędziowie: pani Alicja Basznianin, pan Jakub Grodecki, pani Iwona Woźniak, pani Anna Bogaczewicz, pani Krystyna Berdel, pan Jacek Kisiel i pani Dorota Łyszczek jako obsługa medyczna. Natomiast osobą, która dbała o uwiecznienie najciekawszych momentów tej imprezy był pan Zbigniew Lis.                                                

Po oficjalnym rozpoczęciu, wszyscy uczestnicy wzięli udział we wspólnej rozgrzewce.

Zawodnicy z poszczególnych kategorii wiekowych mogli sprawdzić się w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 1000m, 600m, 400m, pchnięcie kulą. Rywalizacja była ostra. Po raz pierwszy w mitingu wzięli udział najmłodsi: dzieci z klas I – II oraz najstarsi, czyli rodzice. Wśród rodziców największym zainteresowaniem cieszyło się pchnięcie kulą – konkurencja zaproponowana przez pana doradcę Jacka Lisa. Oczywiście stało się to już tradycją, że nasi uczniowie w konkurencjach lekkoatletycznych zajmują miejsca medalowe. Jednak trzeba przyznać ,że dobry przykład idzie z góry ponieważ tym razem również rodzice zdobyli medale. Zawodnicy mogli startować w kilku konkurencjach: Dawid Janowski I m na 1000m, III m na 60m; Hubert Nowak II m w rzucie piłeczką palantową, IV m w biegu na 60m; Hubert Hul IV m na 1000m; Radosław Janowski III m na 60m; Stefan Uliasz I m w rzucie piłeczką palantową, IV m na 60m; Michał Frączek III m w rzucie piłeczką palantową; Wites Eryk I m w rzucie piłeczką palantową, II m w skoku w dal; pani Iwona Janowska II m w pchnięciu kulą; pan Mirosław Nowak III m na 60m, pan Maciej Uliasz XI m w pchnięciu kulą; pan Slawomir Styka V m w pchnięciu kulą. Gratulujemy dzieciom i rodzicom!

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i medale ufundowane przez pana wójta. Zostało wręczonych 96 medali! (Zapraszamy do galerii zdjęć na stronie gminy!). Mamy nadzieję, że ta forma aktywnego i wspólnego spędzania czasu przez dzieci i rodziców na stałe zagości w terminarzu imprez Gminy Świlcza.

Zapraszamy do galerii zdjęć ...


Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Kamieniu Podleśnym

7 października 2015r nasi uczniowie wzięli udział w powiatowych biegach przełajowych. Dzieci startowały na poszczególnych dystansach:         
500m chłopcy (kl. III-IV): Szymon Ostrowski kl. IV, Dawid Domański kl.III, Maciej Styka kl. IV

1000 dziewczęta (kl. V-VI): Weronika Ogłodek kl.V, 1000 chłopcy (kl. V-VI): Dawid Janowski kl. V, Paweł Lis kl. V, Szymon Bodzoń kl.V, Hubert Hul kl.V, Kacper Sawka kl. V, Paweł Bienkowski kl. V.

Biegi przełajowe, jest to jedna z cięższych dyscyplin lekkoatletycznych mimo to, nasi uczniowie od wielu lat chętnie biorą udział w tej konkurencji.


Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa Lekkoatletyczne Młodzieży Szkolnej w Rzeszowie, Stadion Resovii

23 września 2015r uczniowie naszej szkoły reprezentowali Gminę Świlcza na powiatowych Mistrzostwach Lekkoatletycznych na stadionie Resovii w Rzeszowie. Na tym etapie nasze dzieci rywalizowały z uczniami z całego powiatu rzeszowskiego. Rywalizacja była ciężka. Każdy zawodnik mógł startować w jednej dyscyplinie. Bieg na 60m: Anna Pokrywa 34m, Wiktoria Styka 35m, Zuzanna Cach 36m. Skok w dal: Gabriela Czech 11m, Stanisław Uliasz 16m. Rzut piłeczką palantowa: Hubert Hul 20m. Bieg na 600m: Martyna Ostrowska 9m. Bieg na 1000m: Szymon Ostrowski 9m, Maciej Styka 11m, Paweł Lis 12m, Feret Sylwester 13m. Możliwość startu na takiej imprezie lekkoatletycznej i na takim obiekcie sportowym było nowym i ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów.