Tenis stołowy drużynowy chłopców

Drużyna chłopców w składzie Bartosz Frączek, Michał Frączek i Dawid Janowski osiągnęła w bieżącym roku szkolnym bardzo wysokie miejsca.
W igrzyskach powiatowych, które odbyły się w Sokołowie Małopolskim 7 lutego – chłopcy zdobyli pierwsze miejsce. Tym samym awansowali do rozgrywek rejonowych. Te zawody odbyły się w Nowej Sarzynie 17 marca. Tutaj drużyna wywalczyła miejsce drugie, przegrała tylko w finale z Wólką Łentowską. Ale miejsce to premiowane było awansem do rozgrywek wojewódzkich. W zawodach tych po zaciętych meczach, drużyna wywalczyła VI miejsce w województwie.

Gratulujemy !

Spartakiada Tenisa Stołowego pod patronatem Wójta Gminy Świlcza w Zespole Szkół w Świlczy

Wyniki poszczególnych kategorii wiekowych uczniów i rodziców z naszej szkoły:
   SP kl. 0-III chłopcy: I miejsce Michał Frączek, III miejsce Stefan Uliasz
   SP kl. IV-VI dziewczęta: I miejsce Weronika Ogłodek
   SP kl. IV – VI chłopcy: I miejsce Bartosz Frączek, II miejsce Dawid Janowski
   III miejsce" Szymon Ostrowski.
Kategoria Rodzice Kobiety: I miejsce Marzena Frączek, II miejsce Aneta Trzeciak, III miejsce Joanna Ogłodek.
GRATULUJEMY!

Gminne Zawody w Siatkówce

10 lutego w naszej szkole odbyły się Gminne zawody Szkół Podstawowych w siatkówce. Drużyna z naszej szkoły zdobyła drugie miejsce.

Zawody Powiatowe w Drużynowym Tenisie Stołowym

7 lutego 2017 roku w Sokołowie odbyły się Powiatowe zawody w drużynowym tenisie stołowym. Drużyna w składzie Bartosz Frączek, Dawid Janowski oraz Michał Frączek zdobyła pierwsze miejsce.

Zawody koszykówki - grudzień 2016

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w gminnych zawodach sportowych w koszykówce. Rozgrywki odbyły się na nowej i pięknej hali sportowej przy Zespole Szkół w Świlczy. Dziewczęta zajęły 3 miejsce, a chłopcy miejsce 2.
Gratulujemy!

Gminny Konkurs Pięknego Czytania

19 listopada 2016 roku , Aleksandra Przybyło uczennica klasy piątej, zdobyła III miejsce w kategorii kl. IV-VI w V edycji  Gminnego Konkursu Pięknego Czytania "Czytajmy Porazińską i Sienkiewicza".

Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Świlczy.

Gratulujemy sukcesu! Życzymy miłych przeżyć podczas czytania książek.

Przegląd Piosenki Patriotycznej

W dniu 7.11.2016r. przedszkolaki w składzie: Martyna Cach, Zuzanna Cieszyńska, Patrycja Grabowska, Martyna Worsa, Maksymilian Batóg oraz Szymon Skwira uczestniczyły w pierwszej edycji Przeglądu Piosenki Patriotycznej „Mały Patriota”, który odbył się w Publicznym Przedszkolu w Świlczy. Celem przeglądu było kształtowanie więzi z krajem ojczystym, szacunku dla własnego państwa, kształtowanie tożsamości narodowej i współuczestnictwa w pielęgnowaniu tradycji szacunku dla symboli narodowych i dobra wspólnego, pielęgnowanie tradycji narodowych, odkrywanie młodych talentów, promowanie i popularyzacja piosenki patriotycznej oraz nabywanie umiejętności wyrażania własnych emocji związanych z uroczystościami patriotycznymi. Dzieci z klasy „0” otrzymały wyróżnienie, pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Gminny konkurs "Z Wadowic do świętości"

18 października 2016 roku w Szkole Podstswowej Nr 2 w Bratkowicach odbył się finał gminnego konkursu z Wadowic do śweiętości. W tym konkursie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło: "Bądźcie miłosierni jak Ojciec". W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce w gminie zdobyła Karolina Kwaśny uczennica klasy drugiej. W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce w gminie zdobył uczeń klasy szóstej Bartosz Frączek.
Gratulujemy sukcesu!

Tenis stołowy

10 października 2016 roku w Rudnej Wielkiej odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym. Szkołę reprezentowały dwie drużyny. Drużyna dziewcząt w składzie: Wiktoria Styka, Weronika Ogłodek i Sara Wlazło i drużyna chłopców w składzie: Bartosz Frączek, Michał Frączek i Dawid Janowski. Chłopcy zajęli 1 miejsce, a dziewczęta miejsce 3. Gratulujemy!

Rozdanie nagród najlepszym sportowcom

1 października 2016r. na stadionie w Bratkowicach  odbył się IV Gminny Mityng Lekkoatletyczny i Festiwal Sztafet pod patronatem Wójta Gminy Świlcza Adama Dziedzica. Nasi uczniowie wywalczyli medale i puchary zarówno w kategorii  uczniów klas 0-3, jak i w kategorii zawodników klas 4-6. Chłopcy  z klasy 3, ze sztafetą w składzie: Sebastian Wojton kl. 3,  Hubert Styka kl 3, Radosław Urban kl. 3 i Michał Frączek kl. 3, zdobyli złoty medal i Puchar Wójta. Również chłopcy z klas 4-6, ze sztafetą w składzie: Szymon Ostrowski z kl. 5, Sebastian Krzyśko z kl. 6, Eryk Wites z kl. 4 i Dawid Janowski z kl. 6 -  wywalczyli złoto i Puchar Wójta dla naszej szkoły. W konkurencjach indywidualnych nasi uczniowie musieli zmierzyć się z kolegami i koleżankami z całej Gminy i udało im się zdobyć wysokie lokaty, medale  oraz tytuły mistrzów gminy.

· Eryk Wites z kl 4: rzut piłeczką palantową – brązowy medal

Należy pogratulować naszemu Radnemu, panu Mariuszowi Wojtonowi, który w konkurencji pchnięcie kulą w kategorii rodziców naszej Gminy – zdobył brązowy medal!

Sukcesy naszych uczniów na Wojewódzkich Zawodach Sztafet o Puchar Starosty Rzeszowskiego na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

15 września 2016r. na stadionie CWKS  Resovia nasi uczniowie rywalizowali na Wojewódzkim   Festiwalu Sztafet o Puchar Starosty Rzeszowskiego.  Sztafeta chłopców 4x100m zajęła 5 m-ce w, a dziewczęta 6 m-ce w Województwie. Sztafeta „szwedzka chłopców” wywalczyła  5 m-ce. Gratulujemy!

Sukcesy sportowe naszych uczniów w kraju i za granicą!

Gratulacje dla Weroniki Ogłodek, za wywalczenie  12 m-ca w skoku wzwyż na Wojewódzkich Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych na stadionie Resovii w Rzeszowie. Podziękowania dla Wiktorii Styki, która również dzielnie walczyła i reprezentowała nasz Powiat w tej konkurencji. Weronika startowała na tych zawodach jako srebrna medalistka, a Wiktoria jako brązowa medalistka skoku wzwyż Powiatu Rzeszowskiego.

Należy również wspomnieć o waszym koledze Bartoszu Frączku, który na  Mistrzostwach Młodzieżowych w tenisie stołowym w Diseldorfie zdobył 2 srebrne medale. Za takie osiągnięcie otrzymał list gratulacyjny od Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Cieszymy się z takich osiągnięć i gratulujemy przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły!

Medale dla uczniów z Mrowli na Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach  Lekkoatletycznych Młodzieży Szkolnej!

15 września 2016r. na stadionie Resovii odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne w których wzięło udział 20 uczniów z naszej szkoły.  Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze, a szczególne chciałabym pogratulować naszym medalistom.  Dziewczęta dobrze spisały się w skoku wzwyż. Weronika Ogłodek zdobyła wicemistrzostwo powiatu, a Wiktoria Styka wywalczyła brąz w tej konkurencji. Dużym zaskoczeniem było srebro Szymona Ostrowskiego w biegu na 1000m. Nasi medaliści będą reprezentować Powiat Rzeszowski na zawodach Mistrzostwach Wojewódzkich. Trzymamy kciuki!

Zapraszamy do galerii zdjęć ...

Złoty medal na turnieju piłki nożnej na XVIII Memoriale Ryszarda Rodzonia w Dąbrowie

24 lipca 2016r. nasi uczniowie zdobyli złoty medal na Turnieju Piłki Nożnej na XVIII Memoriale Ryszarda Rodzonia w Dąbrowie. Szczególne podziękowania, za pomoc i zaangażowanie, dla rodziców naszych uczniów pana Mirosława Nowaka i Bernarda Ogłodka. Gratulacje!