Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII

W dniu 10 czerwca w Zespole Szkół w Świlczy odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii. Uczennica klasy szóstej Brygida Jemioła zdobyła tytuł mistrza ortografii, a Filip Krasoń uczeń klasy IV i Michał Styka uczeń klasy V wywalczyli tytuł wicemistrzów w kategorii szkół podstawowych.

GRATULUJEMY !!!

Osiągnięcia naszych lekkoatletów !

Nasi uczniowie 19 września uczestniczyli w Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych w Rzeszowie. Uczennica klasy VI Karolina Bednarz zdobyła I miejsce w biegu na 60m dziewcząt. Uczeń klasy VI Tobiasz Bednarz zdobył I miejsce w biegu na 1000m chłopców. Rywalizacja była trudna, ponieważ nasi uczniowie musieli pokonać zawodników, którzy na co dzień trenują lekkoatletykę w klubach sportowych. Zwycięstwa te dały im awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim.

W Wojewódzkich Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych, które odbyły się 1 października w Rzeszowie: Tobiasz Bednarz zdobył VII miejsce w biegu na 1000m, natomiast Karolina Bednarz zdobyła mistrzostwo województwa uzyskując najlepszy wynik w biegu na 60m. 9 października uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowych Biegach Przełajowych w Kamieniu Podleśnym: na dystansie 500m startowali: Weronika Ogłodek, Martyna Ostrowska; na dystansie 1000m startowali: Karolina Bednarz, Monika Sondej i Tobiasz Bednarz. Tobiasz Bednarz z II miejsca zakwalifikował się na zawody wojewódzkie. 16 października w Kolbuszowej na Wojewódzkich Biegach Przełajowych Tobiasz Bednarz zdobył 15 miejsce. Gratulujemy osiągnięć naszym uczniom !