Od samego rana, 18 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Mrowli, panowała świąteczna atmosfera. 

Uczniowie  klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, piękna dekoracja, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pan dyrektor  powitał zebranych gości, rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą.  Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w niebieskich i granatowych biretach na głowach uczniowie błysnęli talentem. Przygotowali na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Obecni na ślubowaniu oceniali umiejętności uczniów, wszystkie zadania wykonali bardzo dobrze. W  niezwykle podniosłej atmosferze, przed Pocztem Sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. 

Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrowli" - mówił, dotykając ogromnym ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Następnie uczniowie złożyli symboliczne podpisy w księdze pamiątkowej, odbijając palec wskazujący przy swoim nazwisku. Z rąk pana dyrektora otrzymali okolicznościowe dyplomy „Pasowania na ucznia” oraz odebrali od Pana Wójta Adama Dziedzica pierwszy w życiu dokument - Legitymację Szkolną. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali przyjęcie oraz wręczyli im  "słodkie" upominki.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.


Zapraszamy do galerii...