Dzieci odbierają nagrody

Logo AkademiiW piątek 29 września 2023 roku, w Sali Kongresowej hotelu „Nowy Dwór” w Świlczy odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Klubów, Gmin i Powiatów za rok szkolny 2022/2023. Na uroczystość zaproszeni zostali uczniowie klasy II naszej szkoły, wraz z wychowawczynią p. Beatą Sondej i p. dyrektorem Januszem Ostrowskim.

Uczniowie klasy II jako jedyni w Gminie Świlcza uczestniczą w programie „Akademia Małych Zdobywców”. Program polega na realizacji pozalekcyjnych zajęć sportowych z uczniami klas I – III szkół podstawowych. Dzieci w trakcie roku szkolnego zdobywają po 6 sprawności sportowych. Mogą to być np. sprawności lekkoatlety, piłkarza, gimnastyka, tancerza, turysty, badmintonisty czy tenisisty. Szkoły otrzymują specjalny sprzęt sportowy dostosowany do wieku dziecka, a dzieci legitymacje i za zdobycie każdej sprawności wklejkę to potwierdzającą. Program finansowany jest przez Samorząd Województwa Podkarpackiego, przy wsparciu samorządów lokalnych. Zajęcia z grupą prowadzi p. Beata Sondej.

Święto sportu szkolnego rozpoczęło się od wręczenia upominków dla naszych małych sportowców przez p. Małgorzatę Rauch – Podkarpackiego Kuratora Oświaty, a zarazem Prezesa Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie. Po części oficjalnej na dzieci czekał słodki poczęstunek. Możliwość reprezentowania szkoły na uroczystości była dla uczniów wyróżnieniem i nagrodą za drugi już rok sportowej wytrwałości.

Beata Sondej


Film z uroczystości: https://szs.rzeszow.pl/aktualnosci/wojewodzkie-podsumowanie-wspolzawodnictwa-sportowego-szkol-gmin-powiatow-i-klubow-za-ubiegly-rok-szkolny,art2396/