W pierwszym tygodniu ferii szkolnych pod Patronatem oraz przy współfinansowaniu Wójta Gminy Świlcza Adama Dziedzica, w naszej szkole odbyło się „Zimowisko szkolne”. Uczniowie wypoczywali w dwóch grupach. Opiekunami w czasie wypoczynku były Panie: Marta Krupa, Jolanta Łukasiewicz i Beata Ostrowska.

  • W pierwszym dniu odbyły się zajęcia akrobatyki sportowej, które to prowadziły trenerki pod bacznym okiem Pani Igi Klesyk oraz zabawy plastyczno-techniczne,
  • W drugim dzieci wyjechały do kina Helios na film Uwolnić Poly,
  • W trzecim dniu przeprowadzono gry sportowe w sali gimnastycznej,
  • W czwartym dniu uczniowie uczestniczyli w zabawach i kuligu w Ranczu w Pstrągowej,
  • W piątym dniu – odbyły się warsztaty kulinarne, które prowadził zawodowy mistrz patelni z Hamburga. Dzieci ugotowały trzy dania, które później ze smakiem zjadły.

Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z tak spędzonego czasu w czasie ferii.

Kulig na wozach


W soboty oraz środy w szkole odbywały się zajęcia z akrobatyki sportowej. Uczennice pod opieką trenerki Igi Klesyk wyjeżdżały na zawody gzie zajmowały miejsca punktowane.

 


W niedzielę (29 stycznia) w kościele parafialnym w Mrowli odbyło się II Podkarpackie Kolędowanie. 20 zespołów ludowych z całego województwa podkarpackiego spotkało się, by wspólnie zaśpiewać kolędy i pastorałki. U boku mistrzów tradycji zagrali także najmłodsi muzykanci. Łącznie ponad 150 osób grało i śpiewało. W imieniu Adama Dziedzica Wójta Gminy Świlcza, uczestnikom pogratulował i podziękował Dyrektor szkoły Janusz Ostrowski. Po koncercie wszyscy udali się do szkoły na poczęstunek, który został sfinansowany przez Wójta Gminy.


7 lutego uczniowie szkoły, wyjechali na kulig do Stadniny Koni Huculskich w Regietowie.


W ramach projektu „Szkoła z Pasją” 21 marca 2023 roku w szkole odbyło się kolejne spotkanie z wyjątkowym sportowcem - Krystianem Herbą. Jego pasją jest skakanie na rowerze. Jest on sześciokrotnym rekordzistą Guinnessa, rekordzistą Świata oraz rekordzistą Estonii i Ukrainy w zdobywaniu na rowerze najwyższych budynków. Ma na swoim koncie między innymi Tajpej 101 na Tajwanie, Willis (Sears) Tower w Chicago, SWFC w Chinach, czy Gulliver w Kijowie. Krystian do tej pory zdobył łącznie 18 budynków w 13 krajach na 4 kontynentach - więcej niż ktokolwiek na świecie. Jest również dwukrotnym półfinalistą polskiej edycji programu Mam Talent.

Wydarzenie poprowadził Mr. Robot Grzegorz Pittner - Mistrz Polski i Wicemistrz Europy w Poppingu (rodzaj tańca). Spotkanie miało również charakter edukacyjny. Oprócz możliwości zobaczenia pełni umiejętności Krystiana na żywo, uczniowie poznali także historię jego pasji. Dowiedzieli się również jak to się stało, że z niczym nie wyróżniającego się ucznia wyrósł na jednego z najlepszych zawodników na świecie. Celem spotkania było także zmotywowanie uczniów do większej aktywności, promocja zdrowych nawyków żywieniowych, przeciwdziałanie uzależnieniom oraz integracja uczniów. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe plakaty z własnoręcznym autografem Mistrza.

„Szkoła z pasją” dofinansowana była z Budżetu Wójta Gminy Świlcza - w wysokości 1500 złotych. 


W ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” szkoła została wyposażona w okulary wirtualnej rzeczywistości. Uczniowie dzięki okularom VR mogą przenosić się do miejsc odległych, doświadczali niezwykłych przeżyć, podziwiać wytwory człowieka z zakresu sztuki, techniki, inżynierii, architektury poznawać kulturę i tradycje odległych narodów. Okulary VR to znaczne uatrakcyjnienie lekcji, wzmocnienie poznawcze, ale też inspiracja do dalszych poszukiwań i rozwijania wiedzy i zainteresowań.


W 2023 odbyła się zielona szkoła pod nazwą „Wielka mazurska przygoda”

Pod żaglami – uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mrowli 2023 r.

Celem wyjazdu była kraina wielkich jezior. Gdy uczniowie dotarli na miejsce, zobaczyli niezwykle urokliwy widok.

Zielona Szkoła odbyła się z inicjatywy pana dyrektora szkoły Janusza Ostrowskiego. Znaczny udział miał pan Wójt Gminy Świlcza, który dofinansował to przedsięwzięcie.

Zielona Szkoła to doskonała forma edukacji, która pozostaje w sercach i umysłach młodych ludzi, rekomendujemy taką formę edukacji i pracy.


Rok szkolny 2022/2023 został uroczyście zakończony. Po Mszy Świętej uczniowie udali się na akademię, która została przygotowana przez klasę ósmą.

Najstarsi uczniowie pożegnali się ze szkołą, wybrzmiały słowa podziękowań i wdzięczności. Akademia okraszona była wierszem, tańcem i piosenką, a scenka humorystyczna nadała trochę żartobliwego tonu.

W oficjalnej części pan Sławomir Styka zastępca wójta wręczył wszystkim absolwentom List Gratulacyjny Wójta Gminy Świlcza z okazji ukończenia szkoły. Natomiast z rąk pana dyrektora Janusza Ostrowskiego rodzice wyróżniających się absolwentów otrzymali Listy gratulacyjne. Pan dyrektor rozdał również pozostałym wyróżniającym się uczniom nagrody w postaci książek, życząc dalszych wysokich osiągnięć.

Uczniowie po otrzymaniu świadectw z promocją do następnej klasy wybiegli radośnie ze szkoły witając upragniony czas wakacji.

 Sławomir Styka z Dyrektorem szkoły Januszem Ostrowskim


Inwestycje:

  1. Remont łazienek z przeznaczeniem dla uczniów klas 1-3,
  2. Kapitalny remont pomieszczenia obok kuchni,
  3. Wymiana lamp oświetleniowych z tradycyjnych na ledowe na korytarzach.